Naučme se být vděční!

28.01.2019

Většinu svého života trávíme hodnocením toho, co jsme v minulosti udělali špatně nebo strachem z toho, co uděláme špatně v budoucnosti. Zaměřujeme se na kritizování toho, co je nedokonalého a špatného na nás samých, na ostatních lidech nebo ve světě kolem nás.

To, že se zaměřujeme na svoje chyby, nebezpečí a selhání svůj význam jistě má. Toto zaměření nám umožňuje poučit se z chyb v minulosti a vyvarovat se chyb v budoucnosti. Na stranu druhou se nám však může stát, že přestaneme vnímat to, co nás obklopuje, co v životě funguje, co je v pořádku, co můžeme ocenit a za co můžeme být vděční!

Být vděční za cokoli, co nás potká, to je úžasná věc, která nás dokáže učinit šťastnými. Je to věc, která dá našemu životu smysl.

Vděčnost roztáčí spirálu radosti, štěstí, úspěchu a blaženosti. Cokoli se nám přihodí, stane, je správně - je to příležitost k růstu. Je to veliké osvobození, přijmutí, mír v srdci i mysli.

Začneme-li býti vděční za zdánlivé maličkosti, změní to náš život, náš přístup k životu a transformuje to celkový pohled na realitu našeho "vnitřního světa".

Jak snadno přehlížíme obrovské bohatství, které se skrývá i v těch nejobyčejnějších okamžicích.

Ptáte se jak být vděční? Jak můžete prožívat svůj život šťastnější a naplněný?

Společně to zjistíme a zapracujeme na Vaší cestě ke spokojenějšímu životu.