Umění žít a nechat žít!

28.02.2019

Často se setkávám s tím, že lidé kolem mě obviňují druhé z toho, jak se cítí, z toho že se k nim nechovají hezky nebo je zneužívají, neváží si jich, nepřijímají je. Přemýšlí nad tím, co udělali špatně, nebo dokonce, že jsou sami špatní. Proto jsem se rozhodla napsat tento článek!

Moc bych si přála, aby každý z nás došel k uvědomění, že je to vše o něm a o jeho rozhodnutích a jen na něm záleží, zda se něco v jeho životě změní.

Život je přeci dar, je krásný, když ho umíme žít, když ho prožíváme bytostně a hlavně, když jsme sami (se) sebou!

Přináší pozitivní i negativní aspekty, to je jeho součástí, ale úžasné na něm je to, že máme příležitost každý den, zase a znovu tvořit svůj životní příběh!

Jistěže se stane, že se nám něco nepovede, ale když se ráno probudíme, máme příležitost začít znovu "malovat na plátno", které je zcela čisté.

Než v naší mysli začnou proudit slova, zkusme vychutnávat krásy ticha, přítomnosti, bytí a vypusťme ven svoji tvůrčí energii. Právě v tomto okamžiku začínáme tvořit. Tvořit svůj nový životní příběh, příběh, který může přicházet s každým novým dnem.

Tento dar, tohle kouzlo, že každý den lze začít znovu, nás může motivovat ke změně, pokud se nám něco na našem současném bytí nelíbí.

Když jsme připraveni změnit svůj život a své "vnitřní dohody", je nejdůležitější uvědomění. Uvědomění toho, jaké "dohody" bychom měli uzavřít sami se sebou a s lidmi kolem nás, jaké "dohody" je třeba rozvázat a jaké obnovit, abychom vytvořili život, po jakém toužíme.

Když si člověk uvědomuje, co chce a co nechce žít, dokáže to změnit. Procesem uvědomování jsme schopni ovládat své volby a svůj "životní sen".

S touto moudrostí, s tímto záměrem a činem můžeme vytvářet vše, co si přejeme. Tak proč nepoužít představivost k vytvoření svých nejskrytějších snů a přání?

Každá lidská bytost je jedinečná a každý z nás prožívá věci po svém. Každého potěší jiné věci a úplně jiné ho rozesmutní, to je potřeba si uvědomit.

Vezměte svůj život do vlastních rukou a mějte sami sebe rádi!

Pokud se máte rádi bez výhrad, potom se nebojíte vyjadřovat své city, touhy a vše co prožíváte.

V tu chvíli prožíváte svůj život v lásce a vidíte, jak se to co vyzařujete, odráží v každé bytosti kolem vás.

Je důležité si uvědomit, že nejdůležitější láska, je láska sebe sama. Když nemiluji sebe takového, jaký jsem, nemohu totéž vyžadovat od druhých. 

Láska je vaše pravda a vaše přirozenost, láska z vás vychází jako světlo ze slunce. A právě slunce v nás dokáže prozářit váš život a vše kolem nás.