Vše se děje tak jak má!

17.09.2019

Napadlo vás někdy, že vše co se nám v životě děje, je z nějakého důvodu? A že vše, co se děje, se děje tak jak má?

Každý den nám život přináší nové výzvy, nové situace, které nás mají něčemu naučit nebo nám mají něco dát. Ukázat jak žijeme, abychom se mohli rozhodnout, zda je to to, co chceme žít. I když se nám zdá, že se nám nic nedaří, nebo se nám vše rozpadá pod rukama, je třeba podívat se na to i z té druhé stránky. Neděje se nám to proto, abychom to mohli změnit? Abychom viděli, jak žijeme? Abychom si mohli říct, že takhle žít nechceme?

Vždycky jsem si myslela, že život je těžký, plný zkoušek a náročných situací. Nikdy mne nenapadlo, že všechny těžkosti a veškeré situace, které se dějí, se dějí proto, aby nás někam posunuli a vlastně nás naučili žít. Ukázali nám, jak chceme žít! Žít naplněni štěstím a žít s důvěrou, že všechno se děje z nějakého důvodu a dopadne to tak jak má, chce především změnu postoje a myšlení.

Když změníte myšlení z negativního na pozitivní, přinese to mnohé. Od uvědomění až po reálné změny v našich životech. Naše mysl je jako zahrada. Když se o ni staráme a myslíme pozitivně, naše zahrada je rozkvetlá, plná barev a přináší mnoho ovoce. Naopak, když smýšlíme negativně, se nemůžeme divit, že naše zahrada mysli je prorostlá plevelem a křovinami, které jsou plné trnů a nástrah.

Každý sám za sebe rozhoduje o tom, jaká bude jeho zahrada, tak se nebojte vzít situaci do svých rukou, vytrhejte plevel a zničte trnité křoví, abyste mohli začít sázet semínka, která na své zahrádce doopravdy chcete!